Овие млади ѕвезди треба да блеснат на ЕВРО 2016!

Големите натпреварувања, се идеална шанса за помладите фудбалери да се покажат во најдобро можно светло и на…

Тинејџ ѕвездата Рашфорд добива 30 пати поголема плата и нов договор со Јунајтед!

Манчестер јунајтед ќе го награди младиот тинејџер Маркус Рашфорд со нов побогат договор. 18 годишниот напаѓач…

Видео: Тинејџерот Рашфорд стана нов херој на Манчестер Јунајтед!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа пред елиминација и од Лигата на Европа од данскиот претставник Митјиланд.…