(ФОТО) Игра за милиони во НБА, а се брука за 2000 долари – Зошто членот на Лејкерс стана потсмев на интернет?!

Кошаркарите на Лејкерс поведоа во серијата против актуелниот шампион Голден Стејт (2:1) во полуфиналето на Западната…

(ФОТО) Модниот детал на Киргиос со кој го прекрши светото правило на Вимблдон – Прекина традиција од 140 години!

Новак го победи Киргиос во финалето и со тоа стана седумкратен шампион на тенискиот гренслем Вимблдон,…

(ФОТО) Игра во голем клуб, заработува милиони, а се облекува како сиромашен!

Приказната за познатиот шпански фудбалер Хектор Белерин ја обиколи планетата. Белерин (27) многу се разликува од…