ПЛ: Нов кикс на Јунајтед, Ливерпул победи во 96 минута, Лестер осамен на врвот!

Во Премиер лигата 29 коло донесе доста интересни трилер и изненадувачки натпревари. Најпрво ВБА во прилично…

Нов кикс на Интер во Бергамо, 1-1 со Аталанта!

Фудбалерите на Интер доживееја нов шок во италијанската серија а, откако во Бергамо не ги освоија…

Видео: Кикс на Арсенал кога најмалку требаше, Ливерпул го победи лидерот Лестер!

Арсенал ја пропушти шансата да се искачи на врвот во Премиер лигата, откако во последниот натпревар од…

ПМФЛ: Вардар го искористи киксот на Шкендија и се одлепи на +4

Одиграно 16.коло во првата фудбалска лига на Македонија. Фудбалерите на Вардар по ова коло ја зголемија…