Вимблдон 2016: Серена Вилијамс против Анџелик Кербер во финалето кај дамите!

На тенискиот гренслем Вимблдон познато е кој ќе игра во финалето во женска конкуренција. Таму едно…

AUS Open 2016: Кербер ја победи шампионката Серена и стигна до првата гренслем титула!

Германската тенисерка Анџелик Кербер направи голема сензација во финалето на тенискиот гренслем Австралија опен откако по…

AUS Open 2016: С.Вилијамс и Кербер во финалето, Џоковиќ подобар од Федерер во Мелбурн!

Тенискиот гренслем Австралија опен што се игра во Мелбурн ги доби финалистите во женска конкуренција, а…

AUS Open 2016: Мареј-Раониќ и Кербер-Конта последни 1/2 финални двојки

На тенискиот гренслем Австралија опен комплетирани се полуфиналните парови во машка и женска конкуренција. Кај мажите…