Червар е нов предводник на Кире Лазаров и дружината!

Тричлената комисија во состав Милчо Чакарески, Гино Стрезовски и Славе Атанасовски на денешниот состанок едногласно го…

Антонио Конте нов кандидат за наследник на Жозе Мурињо во Челзи

Антонио Конте селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, е најсериозен кандидат за наследник на Жозе Мурињо…

Карло Анчелоти кандидат за тренерското место во Ливерпул

Карло Анчелоти би можело да го преземе Ливерпул, а челниците на клубот контактирале со Анчелоти со…