Потоп на Јувентус – Нема да игра во ЛШ, но тоа не е најлошата вест, се чека УЕФА!

Јувентус беше казнет со 15 одземени бодови поради финансиски малверзации и „фризирање“ на своите книги, а…

(ВИДЕО) Јувентус нема ништо против Влаховиќ да си оди за 90 милиони – Еден клуб е заинтересиран!

Српскиот репрезентативец и член на Јувентус, Душан Влаховиќ ќе ја напушти „старата дама“ доколку некој понуди…

Никако да заигра за торинскиот клуб – Погба сега на излезна врата по новата повреда!

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба ќе отсуствува од терените три недели, поради повреда на бутниот мускул,…

ПРЕСВРТ – На Јувентус му се укинува казната и му се враќаат 15-те бода?!

Торинскиот фудбалски гигант Јувентус би можел да биде помилуван по драстичната казна од 15 поени во…

ЗЕМЈОТРЕС на Апенините – Јувентус остана без претседателот и комплетната управа!

Се чини дека ни претстои големо „чистење“ во најтрофејниот клуб од Апенините. Вечерва од Јувентус си…

,,Старата дама,, пазари од Сасуоло – Влаховиќ добива конкуренција во нападот!

Напаѓачот на Сасуоло, Доменико Берарди би можел да ја продолжи кариерата во торински Јувентус, пренесуваат италијанските…

Почнува распадот на Јунајтед! – По Роналдо, заминува и Матиќ

Српскиот фудбалер Немања Матиќ повеќе нема да игра за Манчестер Јунајтед, а се почесто се зборува…

ВИДЕО: Камерите го фатија Кристијано Роналдо во ниедно време – Сега се стана многу јасно!

Во последните неколку недели се шпекулираше дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Јувентус на крајот од…

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: До кога бре ЈУВЕНТУС бре – Еве зошто Суарез не стана играч на ,,Старата дама,,

Голем скандал се случи минатото лето, откако беше објавено дека Суарез мамел на испитот за добивање…

УЕФА ги исфрла од Европа Реал Мадрид и Јувентус – Прочитајте повеќе за деталите!

Главниот одбор на организацијата на европскиот фудбал, УЕФА, заседава денеска. Се шпекулира дека може да следат…

Јувентус се огласи околу иднината на Кристијано Роналдо во клубот од Торино!

Фабио Паратичи директорот на јувентус, потврди дека Кристијано Роналдо нема да замине од клубот, но италијанските…

Лигата на шампионите се враќаат по три неделна пауза за неколку дерби дуели

По три неделна пауза денеска и утре продолжуваат возбудувањата во Лигата на фудбалските шампиони. Вечерва најмногу…

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија…

Погба се врати од каде што започна, Јунајтед даде 105 милиони евра!

Манчестер Јунајтед го официјализираше трансферот на летото и преминот на Пол Погба од Јувентус во клубот…

Ѕвездата на Динамо Загрев Марко Пјаца 5 години во дресот на Јувентус!

Талентираниот 21-годишниот хрватскиот репрезентативец, Марко Пјаца е нов играч на Јувентус и во следните 5 години…

Готово е! Пол Погба е нов играч на Манчестер Јунајтед за 120 милиони евра!

Францускиот репрезентативец Пол Погба ќе стане најскапиот фудбалер во светот, а висината  на трансферот ќе биде 120…