Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Хоџсон поднесе оставка по срамниот пораз од Исланд!

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Рој Хоџсон поднесе оставка по поразот од Исланд во осминафиналето на…

Исланд испиша историја, одигра реми 1-1 против силната Португалија

На Европското фудбалско првенство во Франција се комплетираше првото коло со последните две средби од Ф…

Составот на Исланд за ЕУРО 2016

Селекторот на Исланд, Ларжер Лагербек ги објави играчите кои ќе ја претставуваат земјата на првиот голем…