Гризман сам ја однесе Франција во 1/4 финале, пресврт победа против Р.Ирска!

Домаќините со пресврт победа над Ирска во осминафиналето славеа со 2-1. Херој на францускиот триумф е…

Северна Ирска со историска победа на ЕП, падна Украина со 2-0 во групата Ц

На вториот меч во Лион, Северна Ирска со 2-0 ја совладаа селекцијата на Украина. Головите ги…

Можеби и очекувано, Ирска и Шведска ремизираа 1-1, а двата гола ги постигнаа ирците!

На „Стад де Франс“ Ирска и Шведска одиграа без победник 1-1, во рамките групата Ф на…