(ВИДЕО) ГОТОВО Е! – Баерн Минхен потпиша со младиот французин за 30 милиони евра!

До неодамна членот на Галатасарај, потпиша договор со германскиот шампион Баерн Минхен до крајот на сезоната…

Никако да заигра за торинскиот клуб – Погба сега на излезна врата по новата повреда!

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба ќе отсуствува од терените три недели, поради повреда на бутниот мускул,…

(ВИДЕО) Дојде на Вимблдон без тренинг и на крајот кажа, МРАЗАМ ТЕНИС!

ФРАНЦУСКИОТ тенисер Беноа Пер се наоѓа на 73. место на АТП ранг листата. Најдобриот пласман во…

ШОК откритие кое го обиколи светот – Знаете ли кој е Зајид Алдид Ал Јазид?

Во својата емисија спортскиот новинар Федерико Буфа изнесе неколку тврдења кои со брзина на светлината успеаја…

Славниот француски фудбалер одново доживеа сообраќајна несреќа!

Франк Рибери, славниот поранешен француски репрезентативец и поранешен ас на Баерн, а сега член на италијанска…

ВРЦ Рели 2016: Ожие ја одбрани титулата и ја продолжи француската доминација!

Релито во Шпанија, го промовира старо-новиот шампион во ова натпреварување французинот Себастијан Ожие од тимот на…

Погба полека им врти грб на италијаните, сака назад во Јунајтед!

Французинот Пол Погба донесе одлука за својата иднина, па така решил да се врати на Олд…

Ништо од враќање во НБА, Де Коло уште три години во ЦСКА Москва!

ЦСКА Москва по продолжувањето на соработката со тренерот Димитрис Итудис, одлучи да им понуди нови договори…

Менез не мрда никаде, тој останува во Милан!

Жереми Менез, полека се опоравува од тешката повреда на грбот, а францускиот крилен фудбалер според последните…

Ожие со победа на релито во Монте Карло ја започна одбраната на титулата во Рели шампионатот

Актуелниот шампион на ВРЦ рели шампионатот, французинот Себастијан Ожие со победа на првото рели во новата…