Сензација на фајнл-форот во Будимпешта, дебитантот ЧСМ Букурешт нов европски шампион!

Сензација се случи на фајнл-форот во женската Лига на шампиони, аутсајдерот ЦСМ Букурешт, стана нов европски…

Важна победа на ЖРК Вардар нагости против Букурешт со 30-25!

Ракометарките на ЖРК Вардар стигнаа до голема победа на гостувањето во Романија против Букурешт со 30:25,…

ЖРК Вардар извиси… Мехмедовиќ потпиша за Букурешт!

Мајда Мехмедовиќ која моментално игра за шампионот Будуќност го напушта црногорскиот првак по крајот на сезоната…

Тешка, но вредна победа на ЖРК Вардар против незгодните романки

Ракометарките на ЖРК Вардар потешко од очекувањата стигнаа до првата победа во главната фаза во Лигата…

ЖРК Вардар се подготвени за предизвикот Букурешт во Лигата на шампионките!

Македонските шампионки во ракомет тимот на ЖРК Вардар во комплетен состав, ги пречекува гостинките од Романија…