Спортистите ја покажаа хуманоста на дело, давуваа крв!

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе во соработка со Агенцијата за млади и спорт и Вип Арената “Борис…

Со пресврт, одбојкарите ја совладаа Албанија, вечерва на мегдан со Данска!

Македонската одбојкарска репрезентација го започна вториот турнир од Европската лига со пресврт победи против Албанија со…

„Вип АКВА ПАРК“ во СЦ „Борис Трајковски“ – вистинското решение за претстојното лето!

„Вип АКВА ПАРК”, кој се наоѓа во комплексот на Спортскиот Центар Борис Трајковски, со огромно задоволство…

СЦ Борис Трајковски – 8 години успех во развојот на македонската култура и спорт

Вистинскиот успех се гради константно, но пополека, секој чекор, секоја одлука носи одреден ризик и нови…

Футсал репрезентацијата поразена од Шпанија

На Меѓународниот турнир ,,Четири Нации” кој што деновиве се одвива во салата ,,Борис Трајковски”  нашата репрезентација…