Видео: Милан триумфално на Сан Сиро против Фиорентина, победа од 2-0!

Фудбалерите на Милан го добија дербито на Сан Сиро против Фиорентина со 2-0 во рамките на…

Алонсо, Боатенг, Милер и Мартинез ги продолжија договорите со Баерн Минхен

Чави Алонсо, Боатенг, Томас Милер и Мартинез денеска и официјално ги продолжија договорите со германскиот шампион…

Кевин Принц Боатенг заврши со Шалке, прави кам-бек во Милан!

Кевин Принц Боатенг и Шалке постигнаа договор за раскинување на соработката. Веќе неколку месеци Боатенг се наоѓа во…