Видео: Милан го доби дербито со Лацио и изби на второто место во Серија А

Во 5. коло од италијанската Серија А, се одигра еден натпревар. Милан на Сан Сиро го победи…

Милан се врати на победите, совладана Сампдорија нагости со 1-0!

Во последниот натпревар од 33 коло во италијанската серија а, тимот на Милан стигна до важна…

Видео: Милан триумфално на Сан Сиро против Фиорентина, победа од 2-0!

Фудбалерите на Милан го добија дербито на Сан Сиро против Фиорентина со 2-0 во рамките на…

Видео: Милан е последниот 1/4 финалист на Италијанскиот куп

Милан е последниот тим кој успеа да се пласира во четвртфиналето на италијанскиот фудбалски Куп, откако…