(Видео) ,,ЕР КАНАДА,, кажа крај – И официјално по 22 сезони заминува во пензија!

Уште една кошаркарска легенда заминува во пензија по 22 години минати во НБА лигата. Легендарниот Винс…

Атланта и Торонто поведоа со 3-2 во победи против Бостон и Индијана

Само две плејоф средби се одиграа во НБА лигата и тоа во источната конференција. Тимовите на…

Спарси и Хокси обезбедија 2-0 во победи против Мемфис и Бостон

Само 2 плејоф средби се одиграа во НБА лигата по една на истокот и западот. На…