(Фото) Линдзи Вон како од мајка родена… Гола ја промовираше својата книга!

„Силно е новото убаво“ („Strong is the new beautiful“) е насловот на книгата која американската скијачка…

Заврши сезоната за Линдзи Вон, причината е…

Американската скијачка Линдзи Вон предвреме ја заврши сезоната 2015/16 во светскиот куп во алпско скијање. Вон…

Серена Вилијамс е спортска личност на годината според магазинот ,,Sports Illustrated,,

Серена Вилијамс е прогласена за спортска личност на годината во изборот на магазинот „Спорт Илустрејтед“. Серена…

ВИДЕО: Лејк Луиз среќен за Линдзи Вон која победи на првата спуст трка во сезоната

Американката Линдзи Вон со победа му се врати на скијањето по тешките повреди изминатата сезона. Таа…