(Фото) Линдзи Вон како од мајка родена… Гола ја промовираше својата книга!

„Силно е новото убаво“ („Strong is the new beautiful“) е насловот на книгата која американската скијачка Линдзи Вон на оригинален начин ја промовираше.

линдзи

Триесет и едногодишната спортистка на „Инстаграм“ објави гола фотографија од себе, на која позира само со скијачки стапови во раце.

„Конечно е овде. По година и половина напорна работа и голем личен развој, утре мојата книга и официјално ќе биде промовирана.

книга

,,Ми беа потребни 31 година за конечно да бидам самоуверена во своето тело и во она што сум и едвај чекам да го споделам тоа со вас“.

Во книгата Вон дава совети за жените што да јадат за телата да им изгледаат подобро.

Исто така има и совети како да се однесуваат и да ја кренат својата самодоверба.

вон гола

Официјалната промоција на книгата е утре во Њујорк.