Ова е новиот болид на Ф1 тимот на Мекларен – Бојата во преден план! (видео+фото)

Мекларен ф1 тимот денеска го претстави новиот болид пред стартот на 2018 сезона во Формула 1.…

Пензијата се поблиску, Фернандо Алонсо од Мекларен ја вози последната сезона!

Двократниот светски шампион во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, веќе почнува да размислува за пензионирање, откако…

Алонсо, Боатенг, Милер и Мартинез ги продолжија договорите со Баерн Минхен

Чави Алонсо, Боатенг, Томас Милер и Мартинез денеска и официјално ги продолжија договорите со германскиот шампион…

Алонсо верува во подобри резултати во вториот дел од сезоната во Ф1

Фернандо Алонсо од Мекларен Хонда смета дека во вториот дел од сезоната тимот ќе покаже многу…