Тотенхем не го дава својот талент, Деле Али доби нов договор до 2022

Младиот и талентиран играч на Тотенхем, 20 годишниот Деле Али го продолжи договорот со лондонскиот клуб…

Светот се збогува со човекот на векот, легендарниот боксер Мохамед Али

Поранешниот светски првак во тешка категорија и легендарен боксер Мoхамед Али почина ноќта кон саботата во…

Тотенхем го прегази Стоук нагости и му се доближи на Лестер на -5

Во Англиската премиер лига се комплетираше 34 коло со последниот натпревар помеѓу Стоук и Тотенхем. До…

Мохамед Али итно хоспитализиран!

Мохамед Али, легендарниот американски боксер итно е префрлен в болница, откако семејството не успеало да го…