Тенисерот Надал и атлетичарот Фарах вмешани во допинг скандал!

Шпанскиот тенисер Рафаeл Надал и британскиот атлетичар Мо Фaрах се наоѓаат на листата спортисти на кои…

АМС пушти три тениски терени и едно повеќенаменско игралиште во Охрид

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески и Градоначалникот на општина Охрид Никола Бакрачевски…

Јубилеен 40-ти боречки турнир „Македонски бисер“ овој викенд во СЦБТ!

Агенцијата за млади и спорт го најави одржувањето на најголемиот Македонски интернационален турнир во борење “Македонски…

Македонските каратисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Марјан Спасески денеска ги прими македонските каратисти кои…

Најдобар настап на Македонските таеквандо борци на “Топ Тирана Опен”

Изминатиов викенд во соседна Албанија се одржа квалитетен турнир во таеквандо, на кој земаа настап над…

Стартува ЕП во карате во Франција, Македонија со 16 каратисти ќе атакува на нови медали

Агенцијата за млади и спорт е стартното место од каде Македонските каратисти го трасираат успешниот поход…

Истакнати спортски работници од Р.Србија во посета на АМС

Агенцијата за млади и спорт беше посетена од спортска делегација од соседството со која беше разговарано…

20 општини во Македонија ќе добијат модерни фитнес-зони

Агенцијата за млади и спорт распиша јавна набавка за избор на фирма која ќе постави спортска…