Челзи ги откачи Адидас поради Јунајтед и потпиша мега договор со Најк!

Челзи од наредната сезона ќе играат во опремата на американскиот производител „Најк“. Клубот и спортската компанија…

,, Финале Милано ,, е називот на топката што Адидас ја претстави за финалето во ЛШ

Компанијата за спортска опрема Адидас, конечно ја престави топката со назив „Финале Милано“, со која ќе…

Адидас и Реал Мадрид уште 10 години заедно!

Компанијата Адидас и кралскиот клуб Реал Мадрид ја продолжија соработката со потшишување на нов договор во…

,,Баварците” потпишаа нов договор со Адидас до 2030 година за 900 милиони евра

Баерн Минхен потпиша нов, историски договор со компанијата за спортска опрема„Адидас“ вреден неверојатни 900 милиони евра.…