Видео: Тешка повреда на Флоренци, Рома ќе биде без него 6 месеци!

Алесандро Флоренци доживеа тешка повреда на меч помеѓу Рома и Сасуоло. Волчицата славеше со пресверт за…

Едер го замени дресот на Сампдорија со оној на Интер!

Едер Мартинс од Сампдорија во продолжение на сезоната во Серија А ќе игра за Интер откако…

Рома го донесе Ел Шарави на позајмица од 6 месеци!

Стефан Ел Шарави во продолжение на италијанскиот шампионатот ќе го носи дресот на Рома. Тој се…