Проблеми за Реал Мадрид, Лука Модриќ во аут еден месец!

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ, поради повреда на коленото, ќе биде 1 месец надвор од фудбалските терени. Оваа…

Големи проблеми за Интер, Икарди сериозно го повреди коленото!

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, поради повреда на коленото ќе отсуствува од фудбалските терени еден месец.…

Лош старт со нови главоболки за Јувентус, се повреди Марио Манџукиќ

Старата дама по загубата на Маркизио се соочува со нови проглеми во играчкиот кадар. Станува збор…