Видео: Партизан ја реши Ц.Звезда во 89 минута за победа од 1-0 во вечното дерби

Кај нашите северни соседи се одигра вечното дерби на српскиот фудбал, помеѓу Партизан и Црвена Ѕвезда.…

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло. Лидерот Вардар во градското дерби…

Изненадување во Оукленд… Оклахома го победи Голден Стејт за 1-0!

Во НБА лигата се одигра првиот натпревар од финалето на западната конференција помеѓу Голден Стејт и…

Видео: Нова победа на Лестер во премиер лигата, минимално совладан и Њукасл!

Фудбалерите на Лестер во последното коло од премиер лигата стигнаа до нова победа и на 8…