Од досадно по досадно, големото дерби Ливерпул-Манчестер Ј. без победник и голови!

Требаше да биде големо и најголемо дерби на англискиот фудбал дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед…

Германија и Полска одиграа досаден фудбал за прво реми без голови на ЕП!

И во третиот, натпревар во рамките на второто коло од Групата Ц во Париз репрезентациите на…

ЛШ: Досаден натпревар без голови одиграа Манчестер Сити и Реал Мадрид

Манчестер Сити и Реал Мадрид одиграа без голови 0:0 во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалската…