Следната сезона ќе биде последна за Меси во Барселона – Еве каде ќе ја продолжи кариерата!

Лионел Меси кариерата можно е да ја продолжи во МЛС лигата во САД во тимот на Интер Мајами, чиј сопственик е Дејвид Бекам!

Аргентинец ќе го продолжи договорот со Барселона на уште една година до 2023 година, а потоа ќе се пресели на југот на САД, каде веќе купил стан.

„Меси сака да остане во Барселона, а потоа да замине во Интер Мајами во 2023 година, каде што неговите деца ќе одат во средно училиште пред да одат на колеџ.

Аргентинецот купил стан во луксузниот пасијанс „Porsche Design Tower“. Тоа е елитна област каде живеат претежно Руси.

Зградата се наоѓа веднаш до морето, а еден од деталите што го одзема здивот е дека до станот на Меси може да се стигне со автомобил. Имено, зградата има лифт за автомобили, така што можете да се искачите на кој било кат што сакате.

Цената на станот во зградата не е под 8 милиони евра, па се претпоставува дека тоа е цената што ја платил Меси.