Погба заминува од Јунајтед – Овие два тима го сакаат во своите редови!

Loading

Се почесто се зборува за заминување на Пол Погба од Манчестер Јунајтед на крајот од актуелната сезона.

погба5

Погба има договор со „црвените ѓаволи“ до летото 2022 година, по што Французинот ќе стане слободен агент.

Се шпекулира дека Погба има желба да се врати во Торино за да премине во Јувентус, но проблем е неговата плата од 14 милиони годишно.

Јувентус не може да ја плати, но може Реал, кој исто така е заинтересиран за одличен играч за врска.