Милијардерот од Денвер доаѓа во Сомбор по Јокиќ – Му подготвува големо изненадување!

Loading

Никола Јокиќ наскоро ќе го потпише најголемиот договор во историјата на кошарката – за пет години ќе добие 260 милиони долари од Денвер! Останува само една формалност, Никола официјално да потпише.

фото: Profimedia

Колку Нагетси се подготвени да направат се за Никола, можеби најдобро покажува изјавата на сопственикот на франшизата.

Џош Кренке повторно ќе дојде во Сомбор за лично да му донесе нов договор на Србинот. Милијардерот ќе дојде во Србија за да му покаже на Јокиќ колку се грижат сите за него.

Кренке беше дел од делегацијата на Денвер која неодамна беше во Сомбор за да му го врачи МВП признанието на Никола, а навивачите се надеваат дека тој конечно ќе го засили тимот.

Без повредените Џамал ​​Мареј и Мајкл Портер Јуниор, Никола го одонесе тимот во плеј-офот, каде што беше запрен од Голден Стејт. Кренке вети дека ќе го засили тимот.

„Подготвени сме да плаќаме даноци за луксуз. Татко ми Стен е всушност одговорен, па морам да внимавам да не правам грешки во водењето на клубот на дневна основа.

Наводно, визијата на Денвер е да изгради тим околу тројката „Никола Јокиќ – Џамал ​​Мареј – Мајкл Портер Џуниор“, а летово планира да се обиде да ангажира неколку разновидни играчи, кои главно се профилирани во одбраната.

Тоа е она што, заедно со здравите Мареј и Портер, на франшизата од Колорадо едноставно и недостигаше за сериозен пробив.