Ф1 тимовите на Ферари и Вилијамс и официјално ги претставија болидите за 2016 сезона

Формула 1 тимовите на Скудерија Ферари и Вилијамс и официјално ги претставија новите болиди за натпреварувачката…

Ф1 тимот на Рено прв го објави болидот за 2016 сезона во Формула 1

Формула 1 тимот Рено е првиот тим кој го објави својот нов болид за 2016 сезона…

Легендарната Монца се спаси… И следната година дел од Ф1 календарот!

Формула 1 патеката за големата награда на Италија ќе остане на календарот во формула 1 шампионатот.…

Хамилтон и Розберг ќе почекаат на нови договори со Ф1 тимот на Мерцедес

Возачите на шампионскиот Ф1 тим Мерцедес, Луис Хамилтон и Нико Розберг нема да добијат нови договори…

Формула 1 тимот на Скудерија Ферари го напушта првенството?

Ф1 тимот на Скудерија Ферари се закани со повлекување од натпреварувањето поради промените во правилата кои се…

Рено се враќа во Формула 1, но во конкуренција на конструктори во тимот на Лотус

Францускиот производител на мотори Рено, од следната сезона, се враќа во шампионатот на Формула 1, во…

Нико Розберг со победа во Абу Даби ја заврши сезоната 2015 во Формула 1

Германецот Нико Розберг победи на последната трка во светскиот шампионат во Формула 1 и по шести…

Џенсон Батон става крај на Ф1 кариерата долга 15 години

Британскиот Ф1 возач кој моментално е член на Мекларен Хонда, Џенсон Батон ќе стави крај на…

Хамилтон најбрз на патеката Спа на белгиското гранпри во Формула 1

Актуелниот формула 1 шампион британецот Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес АМГ стигна до нова победа…

Кими ,,ICEMAN,, Раиконен останува и следната сезона во Ф1 тимот на Ферари

Финецот Кими Раиконен и следната година ќе му биде клубски колега на Себастијан Фетел во болидот…

Алонсо верува во подобри резултати во вториот дел од сезоната во Ф1

Фернандо Алонсо од Мекларен Хонда смета дека во вториот дел од сезоната тимот ќе покаже многу…

Алонсо блиску до Мекларен

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо е пред заминување од Ферари иако има уште две години од…

Младиот Ериксон во Заубер

Маркус Ериксон се приклучува на Заубер во 2015 година една недела откако Катерхајм се откажа од…

Трката во САД низ статистика

Дури седум од натпреварувачите кои сега се натпреваруваат во првенството биле барем еден круг на чело…