ВИДЕО: ,,Шарене пилуле за лилуле,, од чудно шишенце – Што испи Медведев за време на финалето?

Loading

По одличниот почеток на финалето, Данил Медведев почна да кикснува и во следните сетови Шпанецот го израмни резултатот на 2-2 во сетови.

фото: twitter/ Tennis GIFs

Медведев во еден момент побара медицински тајм-аут, а потоа испи нешто од чудно шишенце.

На социјалните мрежи започна полемика за тоа што имаше во шишенцето.

Ова беа моментите кога Медведев не изгледаше многу препознатливо, се чинише дека концентрацијата му беше паднала и дека нешто не беше во ред со него.

Сепак се покажа дека кога Медведев пие од ова шишенце е тоа дека го стигнал уморот…