Видео: Рома влегува во серија, Ел Шарави повторно погоди за победа!

Калчолигашот Рома стигна и до втората победа по ред во Серија А по доаѓањето на Стефан Ел Шарави од Милан.

sas-rom

Ел Шарави повторно беше стрелец за Рома во дуелот против Сасуоло, што е втор негов погодок на вториот натпревар во дресот на „римската волчица“, а Рома во 23 коло славеше со 2-0 нагости.

Рома моментално е четвртта на табелата во Италија.