Дурент и Вестбрук од следната сезона во Лејкерс?!

Дали е информација или шпекулација, нба тимот на ЛА Лејкерс планира да донесе две звучни имиња во составот од следната 2017 сезона по ерата на Коби Брајант.

dur-wes la

Лејкерси беа еден од најдобрите тимови во лигата, предводени од Коби Брајант и Шекил О’Нил сигурно го сочинуваа најдобриот тандем во лигата.

Од 2017 година би можело да се случи Лејкерси повторно да имаат фантастичен тандем.

Ол стар играчите од Оклахома Сити, Кевин Дурант и Расел Вестбрук би можеле да бидат нови засилувања за Лос Анџелес по завршувањето на оваа сезона.

Сепак ова претставува сензација, но на прв поглед изгледа како невозможна мисија, а Лејкерси имаат големи амбиции за враќање на тимот во врвот на лигата.

durent la

Останува да почекаме до крајот на сезоната дали оваа информација, сензација и мисија воопшто ќе се случи со оглед на тоа дека Оклахома е во врвот на лигата, а без Дурент и Вестбрук тие би биле само еден просечен тим.