ВИДЕО: Спектакуларни сцени на Маракана – Цел свет може да им позавиди за оваа атмосфера!

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда го победија Партизан со 2-0 во 166-то вечно белградско дерби во српскиот фудбал. 

Не само што имаше „војна“ на теренот, туку и на трибините.

„Гробари“ не се предаваа, туку им даваа ветер во грб на избраниците на Александар Станојевиќ.

По спектакуларната поворка со факели од север, одговорот стигна и од југ.

Гробарите во еден момент претераа, па успееја да ја запалат јужната трибина…..