ВИДЕО: Со неговата изјави го шикираше светот – Нејмар наскоро ја завршува кариерата?!

Loading

Нејмар да Силва, ѕвездата на Бразил и Пари Сен Жермен, наскоро би можел да ја заврши кариерата.

Во интервју за ДАЗН, Бразилецот ги шокираше сите со изјавата дека „тој веќе нема сила да се справи со барањата на фудбалот“.

Иако нема ни 30 години, Нејмар вели дека му е доста од се и дека има план да не игра подалеку од Светското првенство следната година во Катар!

– Мислам дека ова Светско првенство во Катар ќе биде моето последно. Го гледам како последен бидејќи не знам дали имам сила да играм фудбал. Ќе сторам се да помине добро, и да го освојам со мојата земја. Сакам да го исполнам мојот најголем сон и се надевам дека ќе можам да го постигнам – изјави Нејмар.

Дали ќе остане со тоа, останува да видиме.

Факт е дека Бразил не ја презеде титулата светски шампион во 2002 година на турнирот во Јапонија и Јужна Кореја.