Таа е повторно слободна – Познати се причините зошто Дилета Леота раскина со турскиот актер!

Loading

Според многумина, најубавата жена во светот на новинарството, Дилета Леота, повеќе не е во врска со еден од најубавите актери на планетата, Џан Јаман.

-Од оваа вест, машките срца чукаат побрзо-започнува приказната за познатото раскинување на германски „Билд“. Повикувајќи се на информациите на колегите од „ДАЗН“, весникот посочува дека 30-годишната Дилета Леота е повторно сама, и на очигледно искрен начин ја информираше јавноста.

Како гостинка во италијанското шоу „Веирисимо“, таа призна дека била во врска со споменатиот турски актер од јануари 2021 година, но дека романсата не траела долго.

Како што откри, едно изненадувачко прашање за неа променило се:

– Ме запроси еден месец подоцна. Тоа беше премногу брзо за мене, во тоа време, рече Леота

Популарниот актер, кој неодамна беше во Белград, не го доби одговорот на кој се надеваше, но славниот Италијанка не го обвинува:

– Тоа беше прекрасна приказна со Џан. Вистински сон. Вистинска бајка, љубов на прв поглед. Ние сме двајца триесетгодишници кои искрено се заљубиле. Но … не беше лесно, бидејќи иако се обидувавме, тешко беше да ги држиме интимните делови од животот подалеку од очите на јавноста. И работните места ни отежнаа се,, рече спортската новинарка, кој сепак не сакаше да открие повеќе детали за раскинувањето.