(Видео) Сакате да бидете како Леброн Џејмс? – Тренирајте вака!

За да се успее во НБА лигата не е потребен само талент, кој Леброн Џејмс несомнено го има.

Освен талентот, за да се стане добар кошаркар треба да се има волја за успех и издржливост за тежок тренинг процес. Леброн Џејмс едноставно ужива да вежба.

Пристигна во НБА лигата во 2003 година и уште во својата дебитантска сезона стана доминантен лидер во Кливленд Кавалирс.

Од минатата сезона е дел од Лос Анџелес Лејкерс, а за овој тим потпиша верност на 4 години.

Во ова видео ќе погледнете како изгледа еден тренинг на Леброн….