(ВИДЕО) Промашување на годината! Човече како можеше да не го погодиш ова!?

Неверојатно промашување го одбележа финалето на плеј-офот на бразилската Паулиста А2.

фото: Printscreen

Во реваншот Португеза го совлада Сао Бенто со резултат 2:0 и со тоа стигна до заслужената титула, бидејќи во првиот дуел на овие екипи беше нерешено 1:1.

Натпреварот меѓу другото ќе остане запаметен и по неверојатното промашување на играчот на победничката екипа, Едуардо Диниз.

Диниз имаше неверојатна шанса за гол во судиското продолжение. Истрча половина терен, ги надигра противничките играчи на патот кон голот, го заобиколи голманот и потоа промаши празен гол…. НЕВЕРОЈАТНО!!!!