ВИДЕО: Ова болеше! Ѕвездите на Бруклин не гледаа каде одат па се судрија толку силно што завршија на паркетот!

Loading

Ја видовме потенцијална акција на годината, но ништо од тоа не ја надмина бизарната сцена од синоќа кога двајца соиграчи од Бруклин се судрија со „полна брзина“.

Џо Харис ја предводеше топката и го побара Харден да му ја додаде, а по додавањето продолжи да трча и налета право на Блејк Грифин. Тие жестоко се судрија, паднаа на подот, а акцијата на Нетси продолжи.

Беше очигледно дека и двајцата беа потресени, но во исто време и самиот судар беше смешен.

Во исто време паднаа на подот, но најважно е дека се е во ред со нив.

Погледнете го овој страшен судар….