Видео: Спарси со нов рекорд во победи на домашен терен, победи на Оклахома и Хјустон

Сан Антонио Спарс, синоќа го собори рекордот на франшизата, откако во тексашкото дерби против Далас стигна…

Видео: Г.Стејт го доби дербито со Мајами за скор од 36-2, победи на Спарси и Вашингтон

Во НБА лигата се одиграа 3 средби синоќа. Шампионот Голден Стејт во дербито го совлада Мајами…

Видео: Сан Антонио незнае за пораз на домашен терен оваа сезона 21-0!

Тимот на Сан Антонио Спарс со нова победа ја продолжи доминацијата на домашен терен. Спарси без…