ВИДЕО: Пред 38 години Сараево беше центар на светот – Вучко сите го памтиме, а овој пејач му го позајми гласот!

На денешен ден во 1984 година во Сараево беа отворени Зимските олимписки игри. На Олимпискиот стадион…

ВИДЕО: Див запад на пријателски натпревар во Босна – Пукање, нереди и повредени!

Пријателскиот натпревар меѓу Сараево и Љубушки го одбележаа немили сцени надвор од стадионот. За време на…

ФОТО: Михаел Шумахер доби неочекуван роденденски подарок во Сараево!?

Муралот е симболично насликан за 53-от роденден на Германецот, пишуваат медиумите во БиХ, а за него…

Крсте Велкоски стрелаше за победа на Грбавица

  Репрезентативецот Крсте Велкоски постигна гол на големото дерби во Сараевоо на кое имаше и 15…