ЛЕ: Ливерпул и Севиља ќе играат во големото финале во Базел

Ливерпул и Севиља ќе играат во финалето на Лига Европа што на 18.мај ќе се игра…

ЛШ: Манчестер Сити и Реал Мадрид се први 1/2 финалисти!

Реал Мадрид и Манчестер Сити се првите два тима кои обезбедија пласман во полуфиналето на елитната…

ЛШ: Баерн и Барселона последни обезбедија 1/4 финале!

Тимовите на Барселона и Баерн се последните патници во четвртфиналето во Лигата на фудбалските шампиони. Барселона…

Најава: Вечерва и утре ги дознаваме последните патници во 1/4 финалето во ЛШ

Во Лигата на шампионите започнува разврската за четвртфиналето, а вечерва ќе ги добиеме и новите два…

Кој избори пласман во 1/8 финалето во Лига Европа?!

Синоќа се комплетираше списокот на сите патници во осминафиналето на фудбалската Лига Европа. Меѓу 16-те тима…

Што не очекува вечерва во Лига Европа?

Во Лигата на Европа вечерва не очекуваа дури 15 реванш натпревари од 1/16 финалето. Прв осминафиналист стана…

Баерн и Херта обезбедија 1/2 финале во националниот куп

Во Германија комплетирано е полуфиналето на националниот куп каде тимовите на Баерн и Херта ги оправдаа…

Во 12.00 ждрепка за 1/8 финалето во ЛШ, во 13.00 за 1/16 финалето од Лига Европа

Точно на пладне, денеска во седиштето на УЕФА во Нион ќе се одржи извлекувањето за осминафиналето…