Челзи ги откачи Адидас поради Јунајтед и потпиша мега договор со Најк!

Челзи од наредната сезона ќе играат во опремата на американскиот производител „Најк“. Клубот и спортската компанија…

По дебаклот и загубата на титулата, тренерот на Ајакс Франк Де Бур си замина!

Тренерот на Ајакс, Франк де Бур си замина од тренерската функција во Ајакс откако неговиот клуб…

Мареј спогодбено се раздели со тренерот Амели Морезмо!

Енди Мареј ја раскина соработката со својот тренер французинката Амели Морезмо по поразот на Британецот во…

Питлик замина од ЖРК Вардар, се враќа во Данска да го води Оденсе

Досегашниот консултант во тимот на ЖРК Вардар, Јан Питлик спогодбено го раскина договорот со клубот и…

Давид Бабунски го раскина договорот со Барселона

Репрезентативецот Давид Бабунски заминува од каталонскиот клуб откако Барселона одлучи да му го раскине договорот. Освен…

Русинот Сергеј Горбок заминува од Вардар и потпиша за Пик Сегед

Играчот на ракометниот клуб Вардар, Сергеј Горбок по крајот на сезоната ќе си замине од македонскиот…