Газдата на УФЦ, Дана Вајт објави вест која нема да му се допадне на Стипе Миочиќ!

Дана Вајт, претседателот на УФЦ, рече кој треба да биде првиот борец што ќе го предизвика…

Тежок противник за Вардар во квалификациите од ЛШ, на мегдан со Динамо Загреб!

Македонскиот шампион ФК Вардар доби тежок противник во 2-то квалификациско коло од Лигата на шампионите. Вардарци ќе…

РК Вардар остана трет во групата во ЛШ и во 1/8 финалето ќе игра со Висла Плок!

Во ракометната лига на шампиони заврши фазата по групи. Македонскиот првак Вардар, во Б групата, оствари…

ЖРК Вардар против Ларвик во 1/4 финалето од Лигата на шампионките!

Во Лигата на шампионките познати се паровите за нокаут фазата односно за 1/4 финалет. Нашиот шампион…