АМС: Прием на македонската таеквондо репрезентација која освои 13 медали!

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт беа претставници на македонската таеквондо репрезентација. Тие на…

Плакети за успех и придонес во ракометот и спортот на Мојсовски и Миркуловски од АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска на македонските ракометни репрезентативци Наумче Мојсоски…

Параолимписките медалисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Во просториите на АМС беа дел од параолимпискиот тим на Македонија, кој ќе ја претставува нашата…

Џудистката Реџепи на прием во АМС по бронзениот медал во Клуж!

Прием за Амбреша Реџепи-бронзената од Европскиот џудо куп во куќата на спортот. Абреша Реџепи (-48 кг)…

Македонските каратисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Марјан Спасески денеска ги прими македонските каратисти кои…

АМС: Спасески го прими турчинот Халдун Алагас, поранешен светски и европски карате шампион!

Агенцијата за млади и спорт организираше прием и прес конференција за Халдун Алагас од Турција, кој…

АМС: Средба на Спасески со освојувачот на бронзениот медал во воздухопловно моделарство

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески оствари средба со Бојан Димески, освојувачот на…

Младите каратисти до 21 година подготвени за настап на ЕП во Кипар

Куќата на спортот беше повторно почетна стартна точка на македонските каратисти кои од 5 февруари до…