Кој колку заработува годишно од возачите во Формула 1 – Ќе се изненадите од сумите!

Шампионатот во Формула започна викендов, а титулата ја брани Холанѓанецот Макс Верстапен од Ред Бул. Интересно…

Колку заработуваат најплатените фудбалери на планетава – Дали е ова реално?

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и француски репрезентативец Килијан Мбапе е најплатениот фудбалер во светот, бидејќи…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…

(ВИДЕО) Како се движеле платите на ракометарите на Вардар во последните 10 сезони – Кој бил најплатениот?

Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар. Според овие информации,…

И судиите се договорија со челниците на НБА лигата за поголеми права и плати

Сопствениците на НБА тимовите и унијата на судии конечно се договорија за нова седумгодишна соработка. За…