Пеп Гвардиола итно опериран – Сити објави соопштение кое сите ги остави во шок!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола бил итно опериран поради проблеми со кичмата. Неговото враќање на…

Го прашаа Пеп дали Сити е најдобар во Европа – Рече НЕ, има едни момци кои играат подобро од нас!

Манчестер Сити го декласираше Лајпциг со 7:0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите и…

Туре си заминува од Сити поради новиот менаџер на сините!

Јаја Туре дефинитивно го напушта Манчестер Сити на крајот од сезоната. Туре и Пеп Гвардиола не…