Леброн Џејмс и следната сезона останува во Кливленд во одбрана на НБА тронот!

Сеуште се прославува првата титула во клубската историја на Кливленд Кавалирс, а Леброн Џејмс и неговите…

(Фото+Видео) Конечно Кливленд стигна до трофејот, Леброн го исполни ветеното!

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс се новите шампиони на НБА лигата. Кливленд синоќа нагости славеше победа во решавачкиот…

Шок во Кливленд Кавалирс… Тренерот Блат доби отказ!

Сосема неочекувано, нба тимот на Кливленд Кавалирс му врачи отказ на досегашниот тренер Дејвид Блат. Оваа вест…