УЕФА го избриша Меси, Гризман, Роналдо и Бејл во трката за најдобар во Европа!

Во најтесниот избор на УЕФА за сезоната 2015/16 ќе го нема Меси, а изборот падна на…

На 14 Јуни во Атина ќе се избира новиoт претседател на УЕФА!

Генералниот секретар на УЕФА, гркот Теодор Теодорис најави дека новиот претседател на европската фудбалска асоцијација УЕФА…

ФИФА ги претстави кандидатите за нов претседател на светската куќа на фудбалот

По цели 18 години владеење на Сеп Блатер, ФИФА следниот месец конечно ќе добие нов претседател.…