На 14 Јуни во Атина ќе се избира новиoт претседател на УЕФА!

Генералниот секретар на УЕФА, гркот Теодор Теодорис најави дека новиот претседател на европската фудбалска асоцијација УЕФА…

Составот на Шпанија за ЕУРО 2016

Селекторот на Шпанија Висенте дел Боске го соопшти списокот на „црвената фурија“ за претстојното Европско првенство…

Две големи светски имиња потпишаа за РК Вардар!

Ракометниот шампион на Македонија Вардар со две нови имиња ќе се обиде да се искачи на…