ВИДЕО: Магија каква ретко се гледа на терените – Сите се чудеа и не им беше јасно како даде гол!

Футсал терените отсекогаш биле извор на вистинско владеење со топката. Честопати можеме да бидеме сведоци на…

ВИДЕО: Овој бразилски мајстор постигна еден од најспектакуларните голови во футсал!

Еден од најубавите голови видени во футсал беше постигнат во Јапонија. Мачида го победи Нагано со…

Футсал репрезентацијата поразена од Шпанија

На Меѓународниот турнир ,,Четири Нации” кој што деновиве се одвива во салата ,,Борис Трајковски”  нашата репрезентација…