Видео: Јунајтед со победа ја заврши сезоната во Премиерлигата!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со победа ја завршија сезоната во Премиерлигата. Во последниот меч кој беше…

Итурбе од Рома со сензационален трансфер во Бурмаут!

Калчолигашот Рома реши својот млад играч Хуан Итурбе да го испрати во Англиската Премиер лига во…

Арсенал со 2-0 го победи Бурмаут и е нов лидер во Премиер лигата

Тимот на Арсен Венгер, Арсенал славеше победа пред своите навивачи против Бурнмаум со 2-0 со головите…

ВИДЕО: Бурмаут прв пат во Премиерлигата во својата 125 годишна историја

Фудбалерите на второлигашот Бурмаут славеа над Болтон со 3-0 во претпоследното коло во англискиот Чемпионшип и…